השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין לענייני ירושה

  צוואתו של אדם נועדו להסדיר את חלוקת רכושו לאחר לכתו לבית עולמו, לא פעם, מגיעים לפתח משרדי מקרים קשים של סכסוכים בין יורשים על העיזבון. סכסוכים אשר יכלו להימנע מבעוד מועד אם רק המוריש היה  עורך צוואה מסודרת וברורה בהתאם להוראות הדין. עריכת צוואה בצורה נכונה תביע בצורה הטובה ביותר את רצונו האמיתי של המצווה ובכך תחסוך ליורשים מחלוקות, סכסוכים ועוגמת נפש מיותרת. חוק הירושה, תשכ"ה-1965 מאפשר 4 דרכים באמצעותן ניתן לערוך צוואה:

  1. צוואה בכתב יד–  הצוואה נכתבת במלואה על ידי המוריש בלבד, הצוואה צריכה להיות כתובה בכתב ברור וקריא תוך ציון שמו של המוריש, תאריך וחתימתו של המוריש, החוק הינו מאוד ברור לגבי אופן עריכת צוואה בכתב יד, כל סטייה, עשויה לגרור ביטול מלא או חלקי של הצוואה .

  2. צוואה בעדים– זהו סוג הצוואה הנפוץ ביותר, הצוואה מודפסת ונחתמת על ידי המוריש בנוכחותם של שני עדים בלתי תלויים.

  3. צוואה בפני רשות– המוריש מופיע בפני שופט, רשם של בית משפט או רשם לענייני ירושה, או בפני חבר של בית דין דתי ומצהיר על אופן חלוקת עזבונו בעל פה או בכתב.

  4. צוואה בעל פה– צוואה זו מכונה גם כצוואת "שכיב מרע", עסקינן בצוואה שנעשית בנסיבות בהן אדם רואה עצמו כעומד למות, צוואה בעל פה מתבטלת בתוך 30 ימים לאחר שחלפו הנסיבות שהצדיקו עשייתה ככל והמצווה עודנו בחיים.

  קיימים מקרים רבים ומצערים בהם המוריש לא דאג להשאיר אחריו צוואה או שערך צוואה אך לא באמצעות גורם מקצועי מוסמך, מקרים שכאלה עשויים להביא לכך שהעיזבון יחולק בצורה אחרת ממה שהייתה כוונתו המקורית של המוריש. אשר על כן, חשוב להיעזר בשירותיו של  עורך דין לענייני ירושה אשר ידע "לתפור" את הצוואה בדיוק בהתאם למידותיו של  המוריש.

  לאור חשיבות עריכת צוואה, עורך דין אריאל ז'אן המתמחה בדיני הירושה מציע את שירותי הייעוץ שלו (ללא עלות) למי שטרם החליט ומנסה להבין מה הוא חייב לעשות ומה אסור לו לעשות כדי לקלקל את סיכויי היורשים שלו לקבל את עיזבונו.

  מדוע חשוב להיעזר בשירותי עורך דין לענייני ירושה?

  • צוואתו של אדם היא מסמך משפטי מחייב ובהיותה כזו, כל טעות בעריכת הצוואה עשוי לשבש את אופן חלוקת העיזבון ולגרום לסכסוך בין היורשים– על ידי עריכת צוואה באמצעות גורם מקצועי תוכלו להבטיח את העברת רכושכם לדורות הבאים בראש שקט וללא דאגות.
  • במקרים מסוימים, הפעלת לחץ על המוריש לעריכת צוואה מצד בן משפחה אחד או יותר עשוי להוות עילה לפסילת הצוואה במקרה של הגשת התנגדות לקיום הצוואה. לפיכך, המלצתי היא לערוך את הצוואה באמצעות עורך דין שיוודא כי אכן המוריש לא חותם בהשפעת לחץ חיצוני ובמידת הצורך יוכל עורך הדין אף להגן על תוקפה של הצוואה בפני בית המשפט במקרה ותוגש התנגדות לביצוע הצוואה.
  • צוואה עורכים לא רק כדי להחליט למי להשאיר אלא גם כדי לעשות סדר יסודי בנכסים שלכם ולקבוע את אופן ניהולם מתוך ראייה עתידית. בהקשר זה, צוואה יכולה לכלול הוראות שונות ומגוונות הנוגעות לאופן ניהול העיזבון וחלוקתו לדוגמא: מוריש יכול לקבוע שדירה X תועבר לבעלותם של ארבעת ילדיו ובד בבד לקבוע כי לאשתו תינתן הזכות להתגורר בדירה עד ליום מותה.
  • עריכת צוואה תאפשר ליורשים שלכם להתמודד טוב יותר עם הליכים בירוקרטיים ובך יתאפשר להם לקבל את העיזבון ללא עיכובים מיותרים על ידי הגשת בקשה מתאימה לרשם הירושה.

  עורך דין לענייני ירושה – עורך דין מקצועי לעריכת צוואה

  כאמור לעיל, עורך דין מקצועי "תופר" את הצוואה למידותיו של הלקוח. בהתאם לכך, חשוב שעורך הדין יהיה קשוב, ידע לשאול את השאלות הנכונות, יסביר ללקוח את משמעותם של סעיפי הצוואה השונים ואף ידע במידת הצורך לתת פתרונות משפטיים יצירתיים במקרים מורכבים. לצד המקצועיות, רגישותו של עורך הדין לתהליך חשובה לא פחות.

  עורך דין לענייני ירושה, כמו עו"ד אריאל ז'אן, יודע היטב כמה הנושא הוא רגיש – ועדיין הוא מוצא את הדרך להסביר לכם את זכויותיכם ואת ההשלכות של הצוואה על קרוביכם ויורשיכם בצורה נעימה ואכפתית תוך שמירה על זכויותיכם.

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין