השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עו"ד צוואות

  צוואה הינה כלי משפטי חשוב המאפשר לאדם להיות בשליטה על אופן חלוקת ממונו לאחר פטירתו. קיימת חשיבות רבה לדרך ולאופן ניסוח הצוואה, על הצוואה להיות מנוסחת באופן חד וברור אשר לא מותיר מקום לספק ולשיקול דעת. צוואה המנוסחת היטב, מונעת סכסוכים עתידיים בין יורשים, מפחיתה התנגדויות והכי חשוב – מביאה לידי ביטוי את רצון המצווה. לקבלת שירותיו של עו"ד צוואות, פנו אל עו"ד אריאל ז'אן. 

  עו"ד צוואות: סוגי הצוואות הקיימות על פי דין

  חוק הירושה, תשכ"ה-1965 (להלן: "החוק") מונה 4 סוגים של צוואות אשר רשאי אדם לערוך: 1. צוואה בעדים, 2. צוואה בכתב יד, 3. צוואה בפני רשות,  4. צוואה בעל פה.

  צוואה בפני עדים (סעיף 20 לחוק) – זהו סוג הצוואה הנפוץ והמקובל ביותר כיום, צוואה זו מודפסת ונחתמת על ידי המצווה בנוכחותם של שני עדים המאשרים המצרפים את חתימתם על גבי הצוואה. במקרה שתוגש התנגדות לאישור הצוואה, יוכלו העדים להעיד על נסיבות עריכת הצוואה ועל מצבו ורצונו של המצווה בעת עריכת הצוואה. 

  צוואה בכתב יד (סעיף 19 לחוק) –  צוואה יכול שתיעשה גם באמצעות כתב ידו של המצווה וללא עדים, במידה ובחרתם באופציה זו, על הצוואה כולה להירשם בכתב ידו של המצווה בצירוף תאריך וחתימה של המצווה.

  צוואה בפני רשות (סעיף 22 לחוק) – החוק מתיר לערוך צוואה גם  בפני נוטריון, שופט, רשם של בית משפט או רשם לעניני ירושה, או בפני חבר של בית דין דתי. בדרך זו, הצוואה מוקראת בפני המצווה והגוף השיפוטי מוודא כי האמור בצוואה תואם את רצון המצווה.

  צוואה בעל-פה (סעיף 23 לחוק) – צוואה זו ידועה בשם צוואת "שכיב מרע", צוואה זו יכולה להיערך בנסיבות מאוד ספציפיות בהן המצווה עומד בפני סכנת מוות וממשית. הצוואה נאמרת על ידי המצווה בעל פה בפני שני עדים והעדים נדרשים להעלות על הכתב את דברי המצווה, לצרף את חתימתם ולהפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה. רישום, חתימה והפקדה כאמור ייעשו ככל האפשר בסמוך לאחר שניתן לעשותם. חשוב לציין כי לאור נסיבות עריכת הצוואה, המחוקק קבע כי צוואה בעל-פה תהא בטלה כעבור 30 ימים לאחר שחלפו הנסיבות שהצדיקו עשייתה והמצווה עודנו בחיים.

  מדוע חשוב לערוך צוואה באמצעות עו"ד צוואות?

  • כאמור לעיל, חוק הירושה קובע כללים לגבי עריכת צוואה ועל כן ישנה חשיבות רבה שעורך דין מטעמכם ינסח עבורכם את הצוואה ויוודא שאופן עריכת הצוואה נעשה על פי דין וכן שהאמור בצוואה הינו ברור ונהיר. בנוסף, עורך דין הבקיא בעריכת צוואות, ינהל איתכם סיעור מוחין ויציע לכם לכלול בצוואה את המנגנונים הספציפיים המתאימים לביצוע ההורשה הנכונה עבורכם לדוגמא: 1. הוספת התייחסות בצוואה למצב של  "יורש במקום יורש" – הוראה הקובעת מי יירש את המצווה במצב שבו היורש המפורט בצוואה ילך לעולמו לפני המצווה. 2. הוספת מנגנון של "יורש אחר יורש" – המצווה רשאי לכלול בצוואתו הוראה לגבי מי ירש את עזבונו לאחר שהיורש המקורי ילך לעולמו.

  למצוא את העו"ד צוואות הנכון לך

  עורך דין צוואות המתמחה בנושא, ידאג לערוך עבורכם את הצוואה אשר תשקף בצורה הנכונה ביותר את רצונכם.  עריכת צוואה מצריכה מעורך הדין ידע ובקיאות בתחום דיני הירושה לצד רגישות וגישה שעוזרת לכם להבין טוב יותר את השלכות הצוואה בחייכם. השירות של עו"ד אריאל ז'אן מיועד לכל מי שרוצה לעשות סדר בחייו ובנכסיו ולדאוג לצוואה מסודרת וחוקית למשפחתו במלוא הקשב והענייניות.

  לכל אדם נתונה ההחלטה האם לערוך צוואה וכיצד לערוך אותה. חוק הירושה מאפשר לכל אדם להכין צוואה בקלות ומדובר על עניין חשוב ורציני ביותר ולכן אין בו כדי להקל ראש. לכל אדם קיימת בחירה באיזו דרך לערוך את צוואתו, חוץ מצוואה בעל פה, שאותה אפשר לערוך רק בנסיבות מסוימות המפורטות בחוק. לכן מומלץ מאוד, להתייעץ עוד לפני עריכת צווה בשרותיו של עו"ד צוואות, המכיר את כל החוקים והכללים. רק באמצעות עריכת צוואה בהתאם לחוק, יכול אדם להיות בטוח, כי לאחר מותו יעשה בדיוק כרצונו ובקשתו. במקרים רבים אין צורך בעריכת צוואה, כאשר רצון המנוח שרכושו יחולק בהתאם להסדרים הקבועים בחוק הירושה. אך ישנם מקרים לא מעטים בהם קיים צורך בכך, זאת לאחר שההסדרים הקבועים בחוק אינם מתאימים קיום רצון המצווה. העדר תכנון בעריכת צוואה, גורמים לא פעם לקרע וסכסוכים במשפחה. לכן, באם אתם מעוניינים בעריכת צוואה, פנו אל אריאל ז'אן, משרד עו"ד, בעל ידע וניסיון רב בליווי עריכת צוואות שידאג לכל זכויותיכם.

  מדוע יש צורך לעריכת צוואה אצל עו"ד צוואות

  ישנם לא מעט מקרים, בהם רצוי לערוך צוואה, גם אם מדובר בזוג צעיר, או אדם בריא. מהם אותם מקרים? ומדוע חשוב לעשות זאת אצל עו"ד צוואות:

  • זוגות גרושים או פרודים – מאחר והסדרי חוק הירושה אינם נוגעים להם, מומלץ לערוך צוואה בנוגע לילדים במקרה ומשהו יקרה לאחד מהצדדים.
  • ידועים בציבור – על מנת למנוע סכסוך במקרה של מות אחד מבני הזוג במיוחד אם קיימים שארים נוספים.
  • אנשים עריריים – שאין להם משפחה מומלץ לעשות זאת על מנת שהירושה תגיע אל מי שבאמת תרצו.
  • נישואים שניים – במידה ולכל אחד מבני הזוג יש ילדים משלו. למנוע סכסוכים עתידיים.

  עו"ד צוואות האיש המתאים לביצוע

  עריכת צוואה היא עניין רגיש ולא פשוט, אל תחכו לרגע האחרון כדי לערוך אותה. פנו עוד היום אל מומחה בתחום, אריאל ז'אן, משרד עו"ד, בעל ידע וניסיון רב בליווי ועריכת צוואות, שידאג לכל זכויותיכם.

  שאלות ותשובות

  שאלה: החלטתי לערוך צוואה, האם הבן שלי רשאי להיות אחד מהעדים בעת עריכת הצוואה?

  תשובה: בזמן עריכת צוואה בעדים, על העד לעמוד בכל התנאים הבאים:

  1. מעל גיל 18
  2. לא הוכרז כפסול דין.
  3. הוא או בן/בת זוגו אינם נהנים מן הצוואה.
  4. המצווה לא ציווה לו (או לבן/בת זוגו) שום דבר במסגרת הצוואה.

  במקרה זה, הואיל וסביר להניח שהבן הוא גם יורש לפי הצוואה, הוא לא רשאי להיות עד.

  שאלה: בבעלותי דירת מגורים אחת אותה אני מתכוונת להוריש לילדיי בחלקים שווים, האם כדאי לי לערוך צוואה?

  תשובה: ככל ותבחרי שלא לערוך צוואה, הרי שיחולו דיני הירושה ע"פ דין. במקרה שלך, במידה ואין לך בן/בת זוג, לפי דיני הירושה  ילדייך יירשו את הדירה בחלקים שווים.

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין