השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין מכירת דירה

  ההחלטה למכור דירה היא אחת ההחלטות הכלכליות החשובות בחייו של האדם הבוגר. ביצוע עסקת מכירה היא פעולה משפטית במסגרתה מוכר מתקשר בהסכם עם קונה להעברת זכויותיו הקנייניות בדירה בתמורה לסכום כסף. סעיף 8 לחוק המקרקעין, תשכ"ט-1969 קובע במפורש כי כל עסקה במקרקעין חייבת להיות בכתב, דרישת הכתב מצביעה על כך שהמחוקק הבין את החשיבות והמורכבות בביצוע עסקה שכזו וביקש לצמצם את חוסר הוודאות.

  בטרם תמכרו את דירתכם, חשוב לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה במקרקעין ובמיסוי מקרקעין. עורך דין מיומן יערוך בדיקה של מצב זכויותיכם בדירה ואף יבחן האם ביצוע העסקה יגרור חיובים נוספים כגון: מס שבח והיטל השבחה. לאחר שתקבלו את תמונת המצב המלאה, תוכלו להתקדם עם מכירת הדירה בראש שקט וללא "הפתעות". לא זו בלבד, עורך דין מיומן מנסח עבורכם את חוזה המכירה, שומר על האינטרסים שלכם ודואג שזכויותיכם נשמרות במלואן.

  לאור האמור, כשאתם נעזרים בשירותי עורך דין מכירת דירה יכולה לעבור הרבה יותר חלק תוך מזעור הסיכונים. זכרו שעסקאות נדלן לא תמיד מכובדות במלואן, במקרים לא מעטים, דברים עשויים להשתבש בדרך, הדבר נכון כפליים בתקופה הנוכחית לאור נגיף הקורונה אשר פגע כלכלית ברוכשים רבים ובכך ערער את יכולתם להשלים  את העסקה. משרדינו ובראשו- עו"ד אריאל ז'אן מלווה אתכם כדי למנוע תקלות מסוג זה.

  מדוע חשוב לקחת את שירותיו של עורך דין מכירת דירה?

  • השלמת העסקה– תתארו לכם את המצב הבא: מצב שבו חתמתם על עסקה עם קונים אבל אתם מגלים מאוחר מדי שהקונים מפרים את ההסכם ולא עומדים בתשלומים הקבועים בהסכם, כאשר אתם במקביל התחייבתם לרכוש דירה אחרת והנכם תלויים בכסף של הקונים.

  לשם כך, חשוב מאוד לקבוע בחוזה המכירה הוראות מפורשות לעניין איחור בתשלומי התמורה תוך קביעות סנקציות משמעותיות אשר יגנו עליכם במידה של איחור בתשלומים ואף יזכו אתכם בביטול ההסכם במקרה של איחור משמעותי.

  • שמירה על האינטרסים שלכם– עסקת מכירת דירה היא עסקה הנוגעת לנכס היקר לכם מכל ובהיותה כזאת, אסור לוותר על ליווי משפטי שמגן עליכם. עורך דין מקצועי יטפל עבורכם בניהול העסקה מ- א' עד ת', החל משלב ביצוע בדיקות משפטיות דרך ניסוח חוזה המכר מתוך דאגה לאינטרסים שלכם ועד להשלמת העסקה לשביעות רצונכם המלאה.
  • הבנת התמונה המשפטית – כאמור לעיל, מכירה דירה מצריכה בדיקות משפטיות, תכנוניות, ומיסוייות נוספות שעליכם לבצע לפני המכירה. ביצוע עסקת מכירת דירה ללא ביצוע בדיקות עשוי להטיל עליכם חובות שלא יכולתם לצפות אותם מראש (לדוגמא: מס שבח והיטל השבחה). יתרה מכך, ככל ויתגלו בדירה חריגות ו/או בעיות שונות אשר היה עליכם לדעת עליהם בתור מוכרים ולא גיליתם עליהם לקונה אתם תהיו חשופים לתביעה משפטית מצד הקונה. לפיכך, עליכם להבטיח שעורך דין מטעמכם יבצע את כל הבדיקות המקדמיות בטרם ביצוע ההעסקה מתוך מטרה להגיע לעסקה "בידיים נקיות" וכדי למנוע תביעות וביטול העסקה.

  עורך דין מכירת דירה לקבל את השירות הטוב ביותר

  עורך דין מכירת דירה נועד לתת לכם את השקט והביטחון שהעסקה שלכם תתבצע על הצד הטוב ביותר כאשר כל הנתונים לפניכם ותוך מזעור הסיכונים הטמונים בעסקה מסוג זה. משרדינו חרט על דיגלו ערכים של יחס אישי, יושרה, יסודיות ומקצועיות מבטיח לכם את הליווי המקצועי הטוב ביותר שאפשר לקבל כדי לשמור על האינטרסים שלכם בעסקה.

  כולנו נמכור דירה בשלב כלשהו של חיינו. מדובר בתהליך שלכאורה נראה פשוט, אך אין מדובר בדבר פשוט ובוודאי שלא קל. נושא מכירת דירה הוא תהליך אשר מורכב ממספר שלבים חיוניים, היכולים להימשך גם מספר שבועות ולעיתים אף מספר חודשים. התהליך נעשה מול הקונה ואל מול רשויות המדינה. תפקידו של עורך דין מכירת דירה, ללוות את מוכרי הנכס לאורך כל שלבי התהליך, לכוון אותם ולנהל אותו בתבונה, תוך שמירת האינטרסים של המוכרים. עורך דין מכירת דירה דואג לתנאי הסכם המכר, הוא מנהל משא ומתן עם הצד השני על הדברים העקרוניים ללקוחותיו, תוך שהוא מבצע בדיקות מקדמיות שונות על מנת להבטיח כי הקונים יעמדו בתנאי ההסכם. להגן על זכויותיו של המוכר זה לא דבר של מה בכך, ומורכב מכמה נושאים לדוגמת  התחייבות של הקונה לרישום המשכנתא לטובתו של המוכר,  מהלך בעל סיכונים\ ויש על עורך הדין להגן על לקוחו עם הוספת סעיפי הגנה ועוד. מוכרים דירה? פנו עוד היום לעו"ד אריאל ז'אן, המומחה בתחום, ותקבלו את כל הליווי הדרוש.

  עורך דין מכירת דירה – שקט נפשי

  בתהליך מכירת דירה, קיימים נושאים שונים שחובה לתת עליהם את הדעת, לדוגמת נושאי מיסוי. עורך דין מכירת דירה מנוסה, ידע היטב לדאוג לכל הדברים הללו על מנת לשמור על האינטרס של הלקוח שלו, מוכר הדירה. הוא יבצע בדיקות עוד לפני תחילת התהליך על מנת לבדוק את עלות המיסוי שתחול על המכירה, הרי מדובר בשני סוגים מיסים מס שבח ומס רכישה. על מנת לקבל הערכת סכום יש לקחת בחשבון את כל ההוצאות המוכרות הנובעות כחלק מתהליך המכירה ויש לאסוף מסמכים, אותם הקונה יביא לעורך הדין.

  מכירת דירה רק עם מומחה בתחום

  על מנת שתוכלו ליהנות ממכירת הדירה, להרוויח ולא להינזק, מומלץ מאוד עוד בטרם תחלו בהליך המכירה, לשכור את שירותיו של עורך דין מבין ומומחה בתחום. פנו עוד היום אל אריאל ז'אן, משרד עו"ד, בעל ידע וניסיון רב בתחום, שידאג לכל זכויותיכם.

  שאלות ותשובות 

  שאלה: כחלק מהליך מכירת דירה שבבעלותי נדרשתי לפנות לבנק שלי ולהוציא "מכתב כוונות", מה זה?

  תשובה: מכתב כוונות זהו מסמך משפטי מחייב מהבנק שבו למעשה הבנק מתחייב כי עם קבלת סכום המהווה את יתרת המשכנתא הוא יפעל להסרת השעבודים מהנכס.

   

  שאלה: אני מוכר דירה שבבעלותי, בדירה יש נזילה, האם אני חייב לגלות על הנזילה לקונה?

  תשובה: כחלק מחובת תום הלב החלה עליך בתור מוכר, ככל וידוע לך על ליקוי בדירה אתה מחוייב לגלות עליו לקונה. ככל ולא תגלה על כך לקונה תהיה חשוף לתביעה.

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין