השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין מיסוי מקרקעין

  תחום מיסוי המקרקעין מהווה חלק בלתי נפרד מכל עסקת נדל"ן ואף לעיתים עשוי להשפיע על הכדאיות הכלכלית של העסקה. אדם אשר מוכר או רוכש נכס ללא ביצוע בדיקת חשיפת מס עשוי למצוא עצמו במקרים מסוימים במצב של "תאונת מס" כאשר הוא נדרש לשלם עשרות עד מאות אלפי שקלים נוספים אשר לא נלקחו בחשבון, הדבר נכון גם בכיוון ההפוך, כלומר תכנון מס מקדים ונכון של העסקה יכול לחסוך לכם כסף רב. לאור זאת, חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה מס בטרם ביצוע כל עסקה במקרקעין וזאת על מנת שנוכל לקבל את התמונה המשפטית והכלכלית המלאה.  ניתן לפנות אל עורך דין אריאל ז'אן, עורך דין מיסוי מקרקעין למידע נוסף.

  כיצד עורך דין מיסוי מקרקעין עוזר לכם?

  • תכנון מס נכון של העסקה- כאמור לעיל, שיקולי המס בעסקת מקרקעין הם משמעותיים ביותר ועשויים להשפיע על כדאיות העסקה. תכנון מס נכון ויצרתי במסגרת החוק יכול לחסוך לכם סכום כסף רב. בהקשר זה יצוין כי לדיני המס שיקולים מכריעים גם בחלוקת נכסים בין יורשים, אירוע חלוקת העיזבון בין יורשים אינו מהווה "עסקה במקרקעין" ולכן אינו גורר חיוב במס אולם אופן החלוקה עשוי להשפיע על גובה המס העתידי בעת מכירת הנכס.
  • דיווח על העסקה לרשויות המס- כל עסקה במקרקעין מחייבת הגשת דיווח מתאים לרשות המיסים. החוק קובע כי יש למסור הצהרה בתוך 30 יום ממועד ביצוע העסקה, איחור במועד הגשת ההצהרה עשוי לגרור חיוב בקנס. אחד מהתפקידים של עורך דין המייצג אותכם בעסקה הוא, בין היתר, להגיש עבורכם דיווח לרשות המיסים. הגשת דיווח בצורה נכונה ומקצועית תחסוך לכם תקלות ועוגמת נפש.
  • עריכת שומה עצמית- במסגרת הגשת דיווח על מכירת נכס שאינו פטור ממס שבח יש לצרף תחשיב מס מטעמכם המהווה את אומדן המס הצפוי (להלן: "שומה עצמית"), לשומה העצמית יש לצרף אסמכתאות רלוונטיות כגון קבלות בגין תשלומים ששולמו לאורך השנים לצורך השבחת הנכס, חשוב שעריכת השומה תיעשה בצורה מקצועית ומתוך ידיעת החוק.

   עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין בישראל

  כפי שהוסבר לעיל, מיסוי מקרקעין הוא נושא חשוב המהווה חלק בלתי נפרד מכל עסקת מקרקעין ולכן חייב להילקח בחשבון בטרם ביצוע העסקה. עורך דין מיסוי מקרקעין המלווה אתכם צריך להציג בפניכם את התמונה המלאה ואף להציג בפניכם חלופות ופתרונות יצירתיים להפחתת המס המנויים בחוק. עורך דין אריאל ז'אן מגיע מתחום המקרקעין ומתמחה במיסוי מקרקעין, לאחר שנים של ליווי עסקאות נדל"ן הוא מציע הרבה יצירתיות וחשיבה מקורית בנושאי מיסוי, כמו גם ידע רב בחוק על כל דקויותיו.

  שאלות ותשובות

   

  שאלה: מכרתי דירה שהינה דירתי היחידה, האם אני זכאי לפטור ממס שבח?

  תשובה: ככל והדירה עומדת בתנאי סעיף 49(ב) 2 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) ובכלל זאת: הינך מחזיק בדירה מעל 18 חודשים מהיום בו היתה הדירה ראויה למגורים. ינתן פטור ממס שבח וזאת עד לתקרה של 4,495,000 ש"ח (נכון לשנת 2021).

   

  שאלה: אני מתכנן לרכוש דירה בקרוב, כיצד אדע מה גובה מס הרכישה החל עלי?

  תשובה: אם אין בבעלותך ובבעלות אשתך וילדיך (עד גיל 18) דירות, אזי מס הרכישה יחושב לפי מדרגות של דירה יחידה, אם יש בבעלותכם דירה אזי החישוב יהיה לפי מדרגות של דירה נוספת. ניתן להיכנס לאתר של רשות המיסים ולבצע סימולציה של מס הרכישה.

   

  שאלה: אני מעוניין לרכוש משרד, מהו גובה מס הרכישה שאצטרך לשלם?

  תשובה: רכישת משרד מוגדרת כרכישת זכות במקרקעין ובהתאם לכך ישולם מס רכישה בגובה 6% משווי העסקה.

   

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין